Birliğimiz bir kooperatifler üst kuruluşu olarak, piyasada oluşan ürün fiyatlarını, çiftçimiz lehine regüle etme görevini, imkânlarını en üst düzeyde kullanarak yerine getirmekte ve üreticisinin çıkarlarını serbest piyasa karşısında, dün olduğu gibi bugün de, her daim koruyup kollamaktadır.

Ürünlerimiz faaliyet bölgemizde yer alan fabrikamızda, %100 saf ve doğal olarak üretilmektedir. Kurulduğu günden beri, hammadde alımlarında gösterilen hassasiyet, işletme, imalat, dolum, muhafaza, taşıma, dağıtım aşamalarında gerekli kurallara titizlikle uyularak yapılmış, bu sayede bölge tüketicisinin güvenini kazanmış, ayçiçeği yağımız, KARADENİZBİRLİK adıyla bölgemizin en çok tercih edilen markası olmuştur.

Beslenme ve güvenli gıda temini, toplum sağlığının korunması açısından büyük önem arz etmektedir. Birliğimizin bugüne kadar inanç, sağlık ve güveni ihlal etmeden yapılan üretimleri HELAL SERTİFİKASI ile belgelendirilmiştir.

Tüm kalite sistemlerini kapsayan Helal Sertifikasyonu denetimi başarıyla geçirilmiş olup Helal Gıda Belgemiz ile taklide ve tağşişe oldukça elverişli olan yağ piyasasında sahtecilere ve taklitçilere karşı markamız korunacaktır.

Birliğimiz, Helal Gıda Sertifikası ile birlikte, üretim anlayışını da yenilemiş, işletme sarf malzemeleri, ambalaj malzemeleri, hijyen ve dezenfektan amaçlı ürünlerinde helal sertifikalı olmasını ayrıca üretim koşulları ve çalışma şartlarının helal gıda sertifikası prosedürü dahilinde düzenlenmesini benimsemiştir.

Helal deyimi, aslında genel boyutuyla hijyen ve faydalı olma zorunluluğunu kapsayan bir özellikler bütünü şeklinde dünyada yaygınlık kazanmakta olup, ülkemizde gıda güvenliği konusuna yeni bir anlayış kazandırmıştır. İnsani, ahlaki, vicdani açıdan hassas olan bu konu, aynı zamanda, tüketicilerin de inançlarına ve sağlığa uygun ürünleri güvenli bir şekilde tercih edebilmesine yardımcı olmuştur.

Kalitesini, güvenilirliliğini, tercih edilen marka olma özelliğini, gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ederek koruyan birliğimiz, Helal Gıda Sertifikası ile tüketicisine sağlıklı ürünler sunmaya devam edecektir.

Tüketicilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılamak Birlik olarak her zaman hedefimiz olmuş ürünlerimizde kullandığımız “KOOPERATİF ÜRÜNÜDÜR” ibaresi adeta güvenilir üretimin garantisi olduğumuzun işareti sayılmıştır.

Ülkemizin en güvenilir kuruluşlarından TSE (Türk Standartları Enstitüsü) ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından denetlenen üretim hattımız ve KARADENİZBİRLİK markalı yağlarımızın, inanç bakımından helal, sağlık bakımından temiz ve yararlı, beslenme açısından yeterli ve gerekli olduğu bu belge ile kanıtlanmıştır.


31.03.2015
Ünal ERARSLAN
KARADENİZBİRLİK
Genel Müdürü[x] Kapat